loading


Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu


Çocuk denince hepimizin aklına canlı, hareketli, hayat dolu gibi kelimeler gelir. Çocuklar, devamlı bir şeyle meşguldürler ve kolay kolay yorulmazlar. Bu tanıma göre çocukların bu şekilde hareketli olması normal, hatta sağlıklı gelişimin bir parçasıdır. Ancak bazı çocuklar farklıdırlar ve özellikle okul çağlarında akranlarından ayrılırlar. Dikkat Eksikliği ve hiperaktivite bu farklılıklardan biridir. 


Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite bozukluğu (DEHB) dikkat eksikliği, hiperaktivite ve dürtüsellik olmak üzere üç farklı alanda kendini gösterir. Dikkat eksikliği ve hiperaktivitesi olan çocuklar yaşıtlarına göre dikkatini odaklama, dikkatini sürdürebilme, çeldirici uyaranları bastırabilme gibi dikkat alanlarında problem yaşar, hareketlerini kontrol etmekte, uzun süre masa başında oturmakta, uygun zamanlarda uygun tepkiler verme gibi konularda güçlük çekebilirler. Bu da onlarn hem sosyal-duygusal gelişimlerini hem de ders başarılarını olumsuz yönde etkileyebilir. Dikkat ekskliği ve hiperaktivite bozukluğu, dikkat bozukluğunun önde olduğu tip, hiperaktivitenin önde olduğu tip ve karışık tip olmak üzere üç farklı biçimde kendini gösterebilir.

Kurumumuzda testler ve alanında uzmanlarımız ile değerlendirme yaparak, DEHB’li çocuklarda çocukların ihtiyaçlarına yönelik olarak çalışmalar yürütüyoruz. Örneğin dürtüselliği ön planda olan çocukları sosyal beceri gruplarına dahil edebiliyor ya da dikkat eksikliği ön planda olan çocuklarda dikkat performansını arttırmaya yönelik kişiye özel programlar oluşturuyoruz.
 E-Posta Aboneliği
 Etkinlik Takvimi

Beyin ve ÇocukAltis Altis İletişim Ve Danışmanlık Altis Danışmanlık Altis Psikoloji Psikolojik Danışmanlık Öğrenme Güçlüğü Altis Psikolojik Danismanlik unutkanlik Altis Bülent Madi Nil Madi Demans Alzheimer Unutkanlik Tanimi Unutkanlik Belirtileri Alzheimer BelirtileriUnutkanlığa Ne İyi Gelir Unutkanlik Tedavileri Öğrenme Güçlüğü Belirtileri Öğrenme Güçlüğü Tedavileri Üstün Zeka Hiperaktive Hiperaktive Tedavileri Dikkat Eksikliği Diskleksi Tedavileri Diskleksi Belirtileri Dikkat Eksikliği Belirtileri Gelişim Geriliği Gelişim Geriliği Tedavisi Demans Demans Belirtileri Demans Tedavisi Demans Nedir? Aile Terapisi Aile Psikoloji Nöropsikoloji Nedir Nöropsikoloji Hakkinda Baş Ağrısı Baş Ağrısının Psikolojik Sebepleri Nöroloji Nedir Nöroloji Hakkında Nöroloji Hastaliklari Baş Ağrısı Ve Migren Unutkanlik Demans Bunama Tedavisi Parkinson Hastalığı Parkinson Nedir Parkinson Hastalığı Tedavisi Kafa TramvalarıKafa Tramva TedavisiPsikolojik DanismanlikİletisimDisleksi TedavileriGelişim NörolojisiÖzel Öğrenme GüçlüğüDikkat Eksikliği ve Hiperaktivite BozukluğuDikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu BelirtileriDikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Tedavisi Nöroloji ve SanatÇocuk Ergenlerde NöropsikolojiYetişkin Yaşlılar NöropsikolojiNöropsikoloji UzmaniNöropsikolojik TestlerNörorehabilitasyonRehabilitasyon Altis Psikolojik DanışmanlıkÇocuklarda Psikolojik DanışmanlıkÖğrenme GüçlüğüErgenlerde Psikolojik DanışmanlıkAltis PsikolojiDavranış Bozukluğu TedavisiDavranış Bozukluğu BelirtileriDavranış Bozukluğu Psikolojik NedenleriDikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Altis Kurumsal EğitimKurumsal Eğitim ve GelişimOkullara Yönelik Kurumsal Eğitim ve GelişimYetişkinlerde Psikolojik DanışmanlıkYaşlılarda Psikolojik DanışmanlıkDanışmanlık Yöntemlerimiz Altis Değerlendirme Yöntemlerimiz AltisÇift ve Aile Danışmanlığı Çift ve Aile Psikolojik DanışmanlıkÇift DanışmanlığıAile Danışmanlığ Evlilik Öncesi DanışmanlıkGebelik ve Doğuma Hazırlıkta Danışmanlık İnfertilitede (Kısırlık) Danışmanlık Boşanma Arabuluculuğu Boşanma Psikoloji Tek Ebeveynlilik Dr. Bülent Madi Altis psikiyatrist psikolog yardimi psikolojik danışman Özel Eğitim Uzmanı Nöroloji Uzmanı Refika YAZGAÇ Uzman Psikoterapist Selin ALPANDA Uzman Psikolog Altis İletişim Danışmanlık Aslı SAZCI En İyi Psikolojik Danışmanlık En Psikolog Bülent Madi Uzman Psikolojik Danışman Çiğdem TOKSOY Bilge AYGÜN Psikolog Altis Rahşan Ezgi DÖNMEZER Uzman Klinik Psikolog Çift ve Aile Terapisti Psikolog Çiğdem AKYÜZLÜER Müzik Eğitimcisi Çocuk Gelişimi ve Nörolojisi Altis Kendi Kendini İyileştirme En İyi Psikoloji Yöntemleri Öfkeyi Kontrol Etme Yöntemleri Çocuğum Okula Hazır Mı? Beynin Kritik Görevi Yönetici İşlevler Bilgisayar ve İnternet Bağımlılığının Çocuk Üzerindeki Etkileri İNSANLAR NEDEN EVLENİR?