Okul Öncesi Dönemde Farklı Gelişen Çocukları Ayırt Etme Semineri
Amaç:
 Bu seminerin amacı farklı gelişen çocukları tespit etmek ve yönlendirmek için gerekli ipuçlarını katılımcılara anlatmak ve farklı gelişen çocukların beyin yapıları hakkında bilgi vermektir. Seminerde konular Nöroloji Uzmanı, Çocuk Psikiyatristi, Uzman Psikolog ve Psikolojik Danışmandan oluşan ekip tarafından aktarılacaktır.

 

İçerik:

·         Genel Beyin Yapısı

·         Farklı Gelişen Çocukların Beyinlerinin Normal Gelişen Çocuklardan Farkı Nedir?

·         Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite Bozukluğu Nedir? Nasıl Ayırt Edilir?

·         Öğrenme Güçlükleri Nedir? Nasıl Ayırt Edilir?

·         Davranış Sorunları Nedir? Nasıl Ayırt Edilir?

·         Uyaran Eksikliği Nedir? Nasıl Ayırt Edilir?

·         Ne Zaman Hekime, Ne Zaman Psikolog/Psikolojik Danışmana, Ne Zaman Eğitimciye Yönlendirmeli?

 

Hedeflenen Katılımcılar: Okul Öncesi Eğitimcileri, Çocuk Gelişimi Bölümü mezunları.

 

Kontenjan: 30 kişi

 

Seminerimiz ücretsizdir.

 

Katılım Belgesi verilecektir.

 

Son Başvuru Tarihi: 10 Eylül 2012 Pazartesi

Kaydınızı aşağıda belirtilen telefon numaralarını arayarak yapabilirsiniz.

 

Seminer Yeri: Altis Danışmanlık

Adres: Bağdat Cad. No: 176 Gürkan Apartmanı Kat 1 Daire 5 Selamiçeşme Kadıköy İstanbul

Tel: 0216 368 90 02- 0532 212 57 01

Fax: 0216 368 90 05

E-mail: altis@altis.gen.trinfo@altis.gen.tr

 

Seminer Verecek Uzmanlar:

Nöroloji Uzmanı Dr. Bülent Madi

1980 yılında İstanbul Tıp Fakültesinde Nöroloji Uzmanı oldu.1982’de muayenehanesini açtı. 1988 yılından bu yana kurucusu olduğu Altis İletişim ve Genel Danışmanlık Merkezi’nde gelişimsel nöropsikoloji ve eğitimde müzik çalışmalarına devam ediyor.

1996–97 döneminde İ.Ü. İşletme İktisadi Enstitüsünde Sağlık İşletmeciliği eğitimini tamamladı.

1982- 2002 yıllarında Erol Sabancı Spastik Çocuklar Merkezinde ve ardından Metin Sabancı Spastik Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi’nde 10.000’in üzerinde gelişimsel sorunu olan çocuğun eğitim ve rehabilitasyonu ile çalıştı.

1989 – 2002 yılları arasında Amerikan Bristol hastanesi aktif staff nörolog olarak çalıştı. 2002’den beri birkaç huzurevinde Nöroloji Danışmanı olarak çalıştı.

1989 yılından 2010 yılına kadar Maltepe ve Kültür Üniversitelerinin, 2011 yılına kadar Marmara Üniversitesinin Fen-Edebiyat ve Eğitim Fakülte ve Enstitülerinde öğretim görevliliği yaptı.

2009-2012 yıllarında Özel Metin Sabancı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Araştırmalar ve Rehabilitasyon Direktörlüğü görevini sürdürdü.

2011’de 2. Baskısı yapılmış olan Öğrenme Beyinde Nasıl Oluşur ile 2010 yılında yayımlanan Aşk ve Beyin kitaplarının yazarıdır.

Son 10 yıl içerisinde 500 civarında, kongre, konferans, sempozyum, panel ve seminere konuşmacı veya dinleyici olarak katıldı. Genellikle çocuklarda beyin gelişimi, daha iyi öğrenmenin ipuçları, estetik algı, üstün zeka ve yetenek, müzik ve sanatın beyin gelişimi ve eğitimine katkısı, yaşlılarda unutkanlık konularında eğitimler veriyor.

 

Uzman Gelişim Psikoloğu Selin Alpanda

2009 yılından bu yana Altis Danışmanlık Merkezi’nde çocuklar ile öğrenme, dikkat ve duygusal sorunlar, yetişkin ve yaşlılar ile nöropsikoloji alanlarında çalışmaktadır.

2007 yılında Haliç Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun oldu. 2010 yılında Maltepe Üniversitesi Gelişim Psikolojisi Bölümünden Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu ile Görsel Mekansal İşlevler Arasındaki İlişkinin İncelenmesi (Tez Danışmanı: Prof. Dr. Nermin Çelen) konulu tez çalışması ile uzmanlığını aldı.

Lisans eğitimi süresince okul, hastane, özel eğitim merkezi ve danışmanlık merkezlerinde stajlarını tamamlamıştır. Lisans eğitiminin ardından özel bir okulda, okul psikoloğu olarak görev aldı.

Ulusal ve uluslararası birçok kongreye katıldı ve bildiriler sundu.

Çocuk ve yetişkinler için Nöropsikolojik Testler, çocuklar için gelişim değerlendirme ve zeka testleri uygulamaktadır. Nörofizyoloji Eğitimi, Nöropsikoloji Eğitimi, Çözüm Odaklı Danışmanlık, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Filial Terapi aldığı eğitimler arasındadır.

 

Psikolojik Danışman Aslı Sazcı

2009 yılından bu yana Altis İletişim ve Genel Danışmanlık Merkezi’nde psikolojik danışman olarak çocuk ve ergenler ile çalışmaktadır.

2005-2009 yılları arasında Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 2010 yılında Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde başladığı yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir.

Lisans eğitimi süresince okul, hastane, özel eğitim merkezi ve danışmanlık merkezlerinde stajlarını tamamladı.

Ulusal ve uluslararası birçok kongreye katıldı ve bildiriler sundu.

Çocuk ve yetişkinler için Nöropsikolojik Testler, çocuklar için gelişim değerlendirme testleri uygulamaktadır. Nörofizyoloji Eğitimi, Nöropsikoloji Eğitimi, Çözüm Odaklı Danışmanlık, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi aldığı eğitimler arasındadır.

 


Paylaş
 E-Posta Aboneliği
 Etkinlik Takvimi

Beyin ve Çocuk