Çocuğuma Tuvalet Eğitimini Kazandırırken Yapmam ve Yapmamam Gerekenler Nelerdir?

18-36 ay çocukların tuvalet alışkanlığı kazanmaları için uygun yaş dönemidir. Bireysel farklılıklar olmasıyla beraber bu dönemde çocuklar, dürtülerini ve kaslarını kontrol edebilecek olgunluk düzeyine ulaşmaktadır. Çocuktan gelen sinyaller ile çocuğunun bedensel, ruhsal olarak hazır olduğunu hisseden ebeveynler kendi tutum ve davranışlarına dikkat ederek bu sürece başlayabilirler.

Devamını Oku

Paylaş

Hangi Durumlarda Aile Danışmanlığına İhtiyaç Duyulur?

Aile danışmanlığı; ailenin yaşadığı sorunların çözümü için ailenin kendi kaynaklarının belirlenmesi ,iletişim ve empati becerilerinin geliştirilmesi, aile üyelerinin birbirlerini daha iyi anlaması, herkesin kişisel sınırları olduğuna dair bilinç kazandırılması için çalışmalar gerçekleştirir.

Devamını Oku

Paylaş

Çocuğum Beni Dinlemiyor!

Gündelik hayatta basit görünen ‘’ Oyuncaklarını topla, ödevlerini yap, kıyafetlerini topla, hadi artık uyku vakti yatmamız gerekiyor.’’ gibi uyarılar zamanla çocuğunuz ve sizin aranızda büyük bir iletişim problemi oluşturabilmektedir.

Devamını Oku

Paylaş

Mobbing Nedir?

Çalışma ilişkilerini ve mağdurun sağlığını olumsuz yönde etkileyen, işyerinin ve çalışanların verimini düşüren “psikolojik taciz”; tek bir nedenle açıklanamayacak kadar kapsamlı ve karmaşık bir süreçtir.

Devamını Oku

Paylaş
 E-Posta Aboneliği
 Etkinlik Takvimi

Beyin ve Çocuk