I.OKUL LİDERLERİ ZİRVESİ

“I. Okul Liderleri Zirvesi: Liderin Arka Bahçesi”, özel okul müdür/koordinatör/müdür yardımcısı ve zümre başkanlarının katılımı ile 25 Kasım 2017 Cumartesi günü, 09.30-16.00 saatleri arasında Hilton İstanbul Kozyatağı’nda gerçekleştirilecektir.

Devamını Oku

PaylaşSOSYAL BECERİ EĞİTİMİNDE OYUNLARIN KULLANIMI

Sosyal ortamda çocukların kendilerini daha güçlü hissetmeleri için gerekli olan sosyal beceriler, oyunlar ile zenginleştirilmiş grup çalışmaları ile kazandırılmakta ve geliştirilebilmektedir. Toplam 4 hafta (4 oturum) sürecek eğitim programımızda, dışlanan, arkadaşları tarafından fark edilmeyen, karşı cinsiyetteki arkadaşları ile oynamayı tercih eden, oyun oynamayı bilmeyen, çekingen, öfke kontrolünde zorlanan, uyum problemi, abartılmış liderliği olan ve bu nedenlerle arkadaşlık ilişkilerinde sorun yaşayabilen çocuklar için uygulanabilecek grup çalışmaları örnekler ile paylaşılacaktır.

Devamını Oku

PaylaşBEYİN GELİŞİMİ İÇİN MÜZİKLİ OYUNLAR ATÖLYESİ BAŞLIYOR!

BEYİN GELİŞİMİ İÇİN MÜZİKLİ OYUNLAR ATÖLYESİ (4-6 YAŞ ÇOCUKLAR İÇİN) Çalışmalarımız nörobilim uzmanları denetiminde yapılacaktır. Beyin sadece okul öncesi bilişsel (akademik hazırlanma) değil duygusal, sosyal, hareket, estetik ve bedenin iç organlarının çalışmasını da geri bildirimli olarak yönetir. Müzik eğitimi tüm bu alanların gelişimi için gereklidir.

Devamını Oku

PaylaşÇocuk Gelişimi ve Nörolojisi Sempozyumu'ndayız!

29 - 30 Nisan 2017 tarihlerinde Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Çocuk Gelişimi Bölümü , Çocuk Gelişimi Derneği işbirliği ile düzenlenen “Uluslararası katılımlı Çocuk Gelişimi ve Nörolojisi Sempozyumu’ndayız!

Devamını Oku

Paylaş

 E-Posta Aboneliği
 Etkinlik Takvimi

Beyin ve Çocuk